Фрілансери найменш за всіх постраждали через зміни на українському ринку праці, про що зазначили 84% опитаних у ході дослідження сервісу віддаленої роботи Freelancehunt. Для половини респондентів проєктна робота є головним джерелом доходу.
Також стало відомо, ким є середньостатистичний український фрілансер.
Виявилося, що це чоловік, йому 29 років, в нього є власне житло, одружений, але без дітей. Він знає англійську мову, займається дизайном, а на фрілансі вже 6 років.
Жінок на фрілансі менше – 39%. Вони спеціалізуються переважно на копірайтингу, перекладах, дизайні. У той час як чоловіки зосереджуються на програмуванні, напрямі аудіо/відео і також дизайні.
Опитування продемонструвало, що більше 40% фрілансерів працюють віддалено вже більше 5 років. Нагадаємо, що в 2017 році таких було 22%. Вищу освіту отримав кожен другий фрілансер, а англійською мовою володіють більше 90% опитаних, серед них 57% мають початковий рівень, а 34% – середній.
Цікаво, що кожен третій респондент має власний проєкт, а кожен четвертий має намір опанувати нову спеціальність. Усього в цьому опитуванні взяли участь 4127 чол.
В Україні фріланс стає все більш розповсюдженим, і за останні два роки кількість українських спеціалістів, що працює у віддаленому форматі з міжнародними клієнтами, зросла на третину.
Згідно з інформацією платіжної системи Payoneer, від першого кварталу 2019 року по аналогічний період цьогоріч середній прибуток українського фрілансера зріс на 18%.
Бро, до речі, в IT за останні два роки кількість ремоут вакансій зросла в 2,5 раза. Тож цьогоріч восени аж половина всіх пропозицій на IT-ринку передбачає віддалений формат роботи. Ще наприкінці 2019 року позицій із такою опцією було лише 20%.
Найчастіше віддалені позиції пропонують спеціалістам із комерційним досвідом 3+ років, а найбільше таких пропозицій на ринку для Frontend девелоперів, тестувальників і Java розробників.
Таку інформацію надає GlobalLogic, адже компанія провела дослідження щодо вітчизняного ринку віддалених працівників.
До слова, LinkedIn наприкінці жовтня запустив глобальну платформу для фрілансерів – Service Marketplace. Особливістю платформи є те, що фрілансер не може самостійно шукати роботу, але може налаштувати свій профіль, завдяки чому потенційний замовник може знайти виконавця під свій короткотривалий проєкт.