Facebook наймає розробників метавсесвіту

Бро, як тобі таке? В офіційному блозі компанії about.fb.com пишуть, що Facebook розпочинає найм девелоперів на європейському ринку: протягом наступних 5 років планується найняти 10 тис. розробників для створення метавсесвіту.

Про що мова? Під метавсесвітом Facebook розуміють певний віртуальний простір, в який буде інтегровано соцмережу. Серед запланованих опцій – віртуальні офіси, наради, інтерактивні ігри та ін.

Концепція метавсесвіту неабияк зацікавила крупних інвесторів, викликавши буквально ажіотаж. Окрім Facebook, мають плани втілити ідею метавсесвіту в реальність такі техногіганти як Microsoft та Epic Games.

Користувач за допомогою VR-гарнітури зможе зануритися у віртуальний світ, який стане перетином для різних цифрових середовищ. Передбачається, що юзер буде присутній у метавсесвіті у формі 3D аватара.

Втім, у Facebook зазначають, що на створення метавсесвіту піде 10-15 років.

Хайп довкола метавсесвіту трохи відвернув увагу від нещодавніх скандалів довкола Facebook, але громадськість все ще гуде після гучних заяв екс-менеджерки продуктів компанії Френсіс Хоген (Frances Haugen), яка виступила в Сенаті Сполучених Штатів зі звинуваченнями. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Пані Хоген звинуватила Facebook в тому, що компанія дозволяє розпалювати ненависть і ігнорує питання безпеки користувачів. Так, Facebook обирає власний фінансовий інтерес, а не захист юзерів. Приміром, вона відстежила активність китайських спецслужб на Facebook, які стежать за уйгурами по цілому світу, здійснюючи проти них хакерські атаки. Окрім цього, команда Френсіс Хоген зауважила, що уряд Ірану проводить шпигунську діяльність щодо інших держав за допомогою соцмережі.

Як виявилося, компанія також ставиться по-різному до акаунтів знаменитостей, політиків та інших високопоставлених юзерів, порівняно з профілями звичайних смертних. Також Френсіс Хоген передала журналістам десятки тисяч внутрішніх документів компанії, які розкривають всі брудненькі подробиці.

Отакі-то пироги.