Китай відправив в Україну рекордну кількість авто

Бро, нам тут підвезли чергові новини про колеса: за підсумком перших 9 місяців поточного року в Україну імпортували рекордну кількість легкових автомобілів. Так, імпорт за звітний період становив 471,6 тис. одиниць, а це на 40% перевищує показники минулого року, повідомляє “Укравтопром”.

До речі, понад 80% цих поставок – вживані автівки. Експерти пов’язують це з легалізацією євроблях. Так, порівняно з січнем-вереснем 2020 року імпорт б/в авто зріс на 38%.

Що стосується імпорту новеньких автівок – він також зріс, на 49%. Це були 82 тис. авто на загальну суму більше $1,5 млрд.

Звідки ж імпортували автомобілі? Лідером виявився Китай, звідки було завезено більше 18 тис. одиниць, а до ТОР-3 також увійшли Японія і Румунія.

Щодо вживаних автомобілів, то першість здобула Німеччина із результатом у 98,4 тис. авто, а друге місце посіли Штати, звідки українці отримали трохи більше за 59 тис. несвіжих коліс. До трійки лідерів увійшла Польща із результатом 38 061 одиниця.

Автомобілі з пробігом популярні не лише в Україні, але й в країнах Європи, особливо в тих, де виробництво автотранспорту не дуже добре розвинене. Як повідомляє Інститут досліджень авторинку, цьогоріч до Нідерландів імпортували рекордну кількість автомобілів, де позначка ввезених автомобілів може перетнути 300 тис. одиниць.

Основна причина, чому жителі Європи все частіше стали звертати увагу на старі авто – можливість купити колеса швидко, а не чекати кілька місяців, доки у салон надійде замовлений новий автомобіль.

Раніше ми повідомляли, що невдовзі ціни на старі автомобілі підскочать на 25-30%, що пов’язано з нестачею нових автомобілів через проблеми з постачанням чипів і напівпровідників. Як наслідок – все більше водіїв віддають перевагу саме б/в автівкам.