Ринок нерухомості очікує тотальний обвал

Бро, якщо ти інвестуєш у нерухомість, то точно помітив, що ціни на новенькі метри останнім часом неабияк зросли. І це не могло не мати наслідків. Так, за повідомленням Асоціації спеціалістів з нерухомості України, вже до кінця року в найбільших містах України попит на нове житло впаде як мінімум на третину, адже наразі ціна за квадратний метр у новобудовах не відповідає купівельній спроможності інвесторів, пише ubr.ua.

Від 2020 і весь 2021 рік цінник за квадратний метр нового житла у найбільших українських містах зріс на 35-40%, повідомляють в Асоціації. У той же час попит також зріс – на 25-30%. Втім, така динаміка спричинила виснаження ресурсів покупців.

Серед причин, що призвели до стрімкого зростання вартості квартир і попиту, експерти називають скорочення обсягів будівництва, послаблення пандемійних обмежень, а також відсутність альтернатив для інвестицій.

Хоча весь 2020 рік і перші три квартали 2021 попит перевищував пропозицію на 10-15%, від вересня покупці поступово ставали менш активними і зараз пропозиція на 20% перевищує попит.

Очікується, що до кінця цього року ціни на нові квартири у великих містах суттєво змінюватися не будуть, але до свят можна очікувати на акційні пропозиції і дисконти від забудовників.

До речі, у 2021 році майже 60% угод купівлі нового житла в столиці були здійснені з метою вкладення коштів, а в 2020 році таких угод було на 10% менше. Про це повідомляє група компаній Concept Group. Найчастіше інвестори купують 1 або 2-кімнатні квартири площею до 60 м кв. на стадії будівництва в межах 1 року.

Та що ж буде з цінами на нові квартири у 2022 році? Очікується, що перші кілька місяців нового року будуть стабільними, а на весну можливе здорожчання нерухомості на 5%.