Маск втрачає сотні мільярдів. Що пішло не так?

Овва, оце так! Найбагатша людина світу, Ілон Маск, за останній місяць отримав збитків на практично $100 млрд, пише Bloomberg. Найбільше статків він мав станом на 4 листопада 2021 року – $340 млрд, але вже на середину грудня цифра опустилася до $243 млрд.

На такі втрати пан Маск пішов через необхідність сплатити податок на мільярдерів – він почав продавати акції Tesla. Так, згідно з новим законом США, власники акцій мусять платити податок, якщо їхні папери здорожчали, навіть у тому випадку, якщо вони не будуть їх продавати.

Elon Musk

До речі, 20 грудня Ілон поділився у своєму Twitter акаунті, що заплатить більше $11 млрд податків за 2021 рік. Тож він стане найбільшим платником податків за всю історію США.

У цьому році Маск прославився не лише своїм гаманцем, але й званням “Людини року” за версією Time, що й не дивно, зважаючи на його діяльність. Пропонуємо згадати, чим же так відомий Ілон Маск, що його ім’я гримить на весь світ.

Чимало з нас користувалися платіжною системою PayPal, правда ж? Так от цим ми завдячуємо саме Маску: у далекому 199 році він створив разом із командою стартапу Confinity найпершу в світі систему електронних платежів X.com, що зараз відома як PayPal. А у 2002 році її купила компанія eBay за суму $1,5 млрд.

Неабияку славу 50-річному бізнесмену і інженеру Маску принесла SpaceX – перша в світі приватна компанія, що випускає космічні кораблі. Компанія має замовлення й від NASA: приміром, Dragon 2, в якому зможуть розташуватися до 7 астронавтів, а також – Crew Dragon. Зараз Dragon допрацьовується, щоб корабель міг здійснити місію на Марс.

До речі, компанія SpaceX неабияк відома проєктом запуску на низьку довколоземну орбіту супутників, які будуть здатні забезпечити широкосмуговий інтернет будь-де на планеті. Звісно ж, шуму наробив й інший проєкт – колонізація Марса.

На слуху і компанія Tesla, втім Ілон Маск не є засновником компанії, як прийнято вважати: він доєднався до стартапу за рік після його заснування. Пан Маск вклав у компанію $6,5 млн, що дозволило йому стати основним інвестором і отримати посаду президента.