Cтартапи США поставили рекорд у 2021 році

У це, певно, складно повірити, але минулий рік виявився суперзірковим для стартапів США: їм вдалося підняти справді шалені гроші – $329,8 млрд. Ця сума перевищила вдвічі результати 2020, коли стартапи залучили $166,6 млрд. А ще 5 років тому показник був у 4 рази меншим, пише Financial Times.

Цікаво, що більше половини випадків фінансування – це крупні інвестиційні раунди на суму, що перевищувала $100 млн. Якщо інвестори знаходять цікаві стартапи, вони виявляють готовність вкладати гроші, щоб у майбутньому не втратити можливість заробити.

Якщо говорити про суму інвестицій у стартапи по всьому світу, то в 2021 році вона сягнула $671 млрд.

А що там чути щодо українських стартапів?

О, а тут теж є новини: за останні 2 роки Український фонд стартапів (також відомий як Ukrainian Startup Fund, USF) надав фінансування на суму $6,3 млн більше 200 молодим бізнесам. Усього за час існування фонду українці надіслали більше 4 тис. заявок на фінансування, повідомляє Interfax.

На 2022 рік держбюджет передбачив 50 млн грн на фінансування Українського фонду стартапів. Також у цьому році до Фонду приєднаються інвестпартнери, серед яких – iCLUB, TA Ventures, BRISE Capital та ін.

Павло Карташов, СЕО Українського фонду стартапів, проанонсував також нову програму підтримки українських проєктів, що розробляють рішення з кібербезпеки – Cyber/nnov8.

Нова ініціатива разом із USF надаватиме таким проєктам інвестиції і гранти, а також ділитиметься технічною експертизою й допомагатиме із виходом на український і міжнародний ринки.

Бро, та це ще не всі пироги! За даними видання Mind, за 2021 рік саме українські стартапи (маються на увазі ті, які мають офіс в Україні та українців серед ко-фаундерів) сумарно залучили $2,347 млрд.

Це були 54 публічні угоди, але ще було й 8 вливань, сума яких не розголошується, тож цифри приблизні.

Раптом тобі є що розповісти про власний стартап, пиши нам обов’язково. А як маєш фейловий досвід, також ділися своєю історією (можна анонімно), адже стартапи досить рідко бувають успішними, тож допоможи іншим уникнути твоїх помилок.