Біток впав! На що очікувати крипторинку?

Овва! Біткойн 10 січня знецінився до 39,677 тис. дол. за монету, але ненадовго – поступово ціна зростала і вже ввечері становила 40,700+. Сумарно за останній тиждень спад становив 15,66%, такими є дані порталу CoinDesc. Справжній контраст, враховуючи, що ще наприкінці 2021 року ця криптовалюта поставила рекорд – 69 тис. дол. за монету.

Спад курсу біткойна пояснюють діями трейдерів із короткими позиціями, а також тим, що ФРС (Федеральна Резервна Система) США скорочує вливання ліквідності.

На курс біткойна неабияк впливає і ситуація у Казахстані, де сконцентрувалися майнери після заборони криптовалют у сусідньому Китаї. Нагадаємо, що восени 2021 року всі фінансові операції з криптою в КНР вважаються незаконними, а за їх здійснення передбачене кримінальне переслідування.

Втім, зараз майнери планують переїзд із Казахстану через протести і інцидент із відключенням інтернету, пише ain.ua. Окрім цього, влада Казахстану не в захваті від майнерів і збирається ввести для них спеціальний податок, тож разом із неспокоєм це стимулює видобувачів крипти розглядати США як наступну країну для переїзду.

А що там із прогнозами біткойн-експертів?

Як повідомляє видання ubr.ua, у 2022 році біткойн сягне свого історичного максимуму, і ціна однієї монети може становити до $100 000. Саме такої думки Анжей Ковальчук, криптовалютний стратег компанії TomiEx. Втім, протягом перших двох кварталів нового року експерти обіцяють стриману динаміку.

Пан Ковальчук радить на наступні 12 місяців обрати спокійну тактику і планомірно купувати біткойн кожні два тижні (незалежно від ціни), щоб у середньому отримати вигоду в той момент, коли крупні гравці спровокують ріст ціни до рівня $100 000 за монету.

У 2022 році очікуються наступні тенденції: активний розвиток інфраструктури криптосектору, збільшення зацікавлення інвесторів у криптовалютах через ризиковість вкладень у реальний сектор, а також регулювання криптовалют на держрівнях.

Інший криптоаналітик, Бенджамін Коуен, також не очікує в першому кварталі поточного року значного зростання біткоїна. Він прогнозує, що головна крипта ще кілька місяців буде у фазі корекції, а потім повернеться до зростання. Експерт нагадує, що подібна ситуація вже відбувалася у травні 2021, коли ціна біткоїна опускалася до $30 тис. за монету. Тоді бітку знадобилося майже 3 міс., щоб вийти з фази корекції.

Ще трохи гарячих новин крипторинку

Цікаво, що гендиректор криптобіржі Binance Чанпен Чжао очолив рейтинг криптовалютних мільярдерів, адже його статки сягнули 96 млрд дол., повідомляє Bloomberg. Втім, він може мати й значно більше, адже особисті криптовалютні активі мільярдера не враховувалися. Тож пан Чжао на початку 2022 року обігнав найбагатшу людину Азії Мукеша Амбані і увійшов до ТОР-10 найбагатших людей світу. І не дивно, адже за 2021 рік токен Binance Coin показала приріст на 1300%.

До речі, у листопаді 2021 року вперше за останні 4 роки у блокчейні Bitcoin відбулося велике оновлення, що мало назву Taproot. Його ціль – масштабувати мережу і підвищити конфіденційність, а також відкрити потенціал для smart-контрактів.

А раніше ми вже писали про те, що (швидш за все, бо то є прогноз) вже до 2024-го року 28% крупних фінкомпаній використовуватимуть криптовалюту, щоб зберігати кошти, забезпечувати кредити чи здійснювати платежі.

UPD 21.01.2022
Ого, біткоїн знову впав до позначки нижче $38 тис. за монету! Здешевшали також й інші криптовалюти. Це відбулося після того, як Центральний банк РФ висунув ідею щодо заборони крипти в Росії. Тож на ринку почалася паніка: інвестори вже вивели з крупної криптобіржі Binance $80 000 000. Лише за добу ринок криптовалюти скоротився на майже 8%.

Здешевшання крипти також пов’язують зі спадом фондового ринку США, пише CNBC.