Кава невпинно дорожчає. А чого?

Ох, братюня, маємо для тебе не надто втішні новини: цьогоріч бадьорливий напій здорожчав аж на 55%. Чому світ такий несправедливий? – запитаєш ти. І ми маємо відповідь.

Вся річ у тім, що Бразилія зазнала кліматичного колапсу: літо 2021 року стало для цієї країни гірким (ніби горня рістретто) через найбільшу посуху за останнє сторіччя. Бразильські кліматологи пов’язують катастрофічне зменшення обсягу води у водосховищах із кліматичними змінами, до яких привела безконтрольна вирубка лісів.

Окрім цього, чимало кавових плантацій постраждали через морози, а саме – 11% загальної площі посівів.

У свою чергу колумбійські фермери зробили хід конем, притримавши постачання кави, аби продати її пізніш за вищою ціною, пише Reuters. Фермерів не спиняють навіть зобов’язання за вже укладеними контрактами. До слова, саме Колумбія є лідером із виробництва арабіки. Тож, можливо, ціни на каву й надалі зростатимуть.

Як повідомляє Міністерство сільського господарства США, у Бразилії врожай кави в 2021 році впав найбільше за останні 18 років.

Тож підготуйтеся до того, що кава невдовзі може стати справжнім дефіцитом, і слова “фрішні кава та печивко” у вакансіях IT компаній стануть вагомим аргументом при виборі нового місця.

UPD
На середину листопада на біржі ціни на каву показали максимальну відмітку за останні 10 років, а серед головних причин – заморозки у Бразилії і здорожчання транспортних послуг.