Вживані автівки суттєво зростуть у ціні

Бро, придивляєшся собі нове-старе авто? Вангуємо, що не варто не затягувати з оновленням коліс, адже за кілька місяців ціни на б/в автомобілі зростуть на 25-30%.

Серед причин – глобальний дефіцит нових автомобілів, який спричинила нестача напівпровідників і чипів. Через зменшення поставок цих комплектуючих із Китаю заводи в Європі не працюють на повну потужність, у той же час кількість людей, що бажають придбати новеньке авто, зростає. Як наслідок – спостерігається відкладений попит майже на 2 роки, тож все більше водіїв звертають увагу на колеса не першої свіжості.

Дефіцит нових авто на ринку Європи вже сягає 30%, тож все більше європейців цікавляться вживаними машинами, тож зараз для українців придбати б/в автомобіль у країнах Європи – справжній челендж.

В основному український ринок вживаників поповнюється з Європи, де вже відбулося зростання цін на третину, тож запаси машин за старими цінами стрімко зменшуються. І гоп! – вже з нового року українцям варто приготуватися до підняття цінника.

До слова, за повідомленням Мінекономіки, водіям доведеться змиритися з новими цінами на бензин і дизель, адже від 12 жовтня ціни на ці види пального зросли на 63 коп. і 72 коп. (тепер – 28,2 грн і 25,07 грн відповідно). Заправки можуть робити максимальну націнку в розмірі 5 грн на бензин і 7 грн на дизельне пальне, тож максимальні ціни на бензин сягнуть до 33,2 грн/л, і 32,07 грн/л за дизель.