Та йой… Авто від Tesla здорожчали

Нещодавно ми розповідали, що ціни на вживані колеса підскочать аж на 30%. А тут і Tesla з новинами. Не так давно у компанії доповіли, що третій квартал 2021 року став для Tesla знаковим: прибутки сягнули 1,6 млрд дол. за цей період. І це все попри кризу на ринку напівпровідників і затримки із випуском позашляховика Model X і оновленого седану Model S, пише TheVerge.com.

Так виглядає, що, отримавши рекордний прибуток, компанія вирішила заробити ще більше, підвищивши ціни одразу на чотири електромобіля. Так, цінники на Model 3 і Model Y зросли на 2 тис. дол. і зараз ціни на ці моделі становлять 43 990 тис. дол. і 56 990 тис. дол. відповідно. У той час як охочим придбати Model S і Model X здоведеться викласти додаткові 5 тис. дол. – зараз ці моделі можна придбати за $94 990 і $104 990.

Ілон Маск, СЕО компанії, пояснив здорожчання ціновим тиском з боку основних постачальників, особливо – мікроконтролерів. Втім, Tesla вдалося переписати ПЗ автомобіля під альтернативні чипи, в той час як інші крупні автовиробники (Toyota, Ford, Volkswagen) не лише підвищували ціни, але й призупиняли діяльність своїх заводів.

До слова, наприкінці вересня видання CNBC.com повідомило, скільки втратить автоіндустрія через нестачу чипів. За 2021 рік автогіганти могли б реалізувати на 7,7 млн автомобілів більше, але їх просто не можуть виготовити.

Загальна сума збитків, яку понесе галузь у 2021 році, дорівнюватиме 210 млрд дол. Втім, найгірше не це, а те, що поки що автовиробники не бачать кінця проблем із поставкою чипів, а ситуація з кожним кварталом стає все гіршою.

За даними дослідження AlixPartners, ситуація може покращитися не раніше середини 2022 року.