Чому ми починаємо і не закінчуємо онлайн-курси? Гоу розбиратися!

Бро, чи буває з тобою таке, що починаєш проходити онлайн-курс на якійсь із платформ, але закидаєш це діло буквально через кілька днів? Особливо, якщо мова йде про безкоштовний курс. Якщо погуглити, можна знайти невтішну статистику: закінчують розпочате онлайн-навчання аж до 10% (!) слухачів. М’яко кажучи, це не жарти, тож давай розбиратися, що може тобі завадити дійти до фіналу.

Причина #1. В мене немає мотивації!

Що робити? Найкраще – це обирати той онлайн-курс, який тобі справді потрібен. Тобто кльово розуміти, чим саме допоможе його закінчення. Скажімо, ти хизуватимешся сертифікатом у LinkedIn, додаси його до свого CV і покажеш працедавцю, що ти спец-молодєц або повісиш на стіну над столом (і, звісно, милуватимешся тим сертифікатом щоднини).

Зрештою, якщо твої навики підтверджені онлайн-курсами, це може бути для тебе додатковим джерелом впевненості перед проходженням інтерв’ю або на salary review.

Причина #2. Ну нема в мене часу, не-ма!

Подейкують, що таку відмазку ми собі придумуємо, коли в нас просто немає бажання щось вчити або нам складно розставити пріоритети, адже час на улюблений серіальчик завжди знаходиться, еге ж? Тож копай глибше: що стоїть за цими словами насправді? Втім, що як ти справді завантажив/ла себе по самі вушка?

Можливо, в тебе дві роботи, діти і стадо котів, тож тебе просто фізично не вистачає, щоб вже закінчити той онлайн-курс. Як варіант – трохи прокачати тайм-менеджмент (о, лови коротенький курс по сабжу, редакція рекомендує:), виділяючи на навчання 20 хв щодня. Забуваєш? То став собі нагадування)

І тим часом спробуй розібратися зі своїм завантаженням, адже від самопочуття напряму залежить продуктивність, а ти, до речі, не безсмертний поні. Раптом пізно лягаєш, прочитай це.

Причина #3 Нудьга повна, отой ваш онлайн-курс!

Не всі онлайн-курси (навіть на іменитих платформах) однаково якісні. Не кожен спец має талант викладача і далеко не кожен викладач робить свою роботу з віддачею, тож лектори онлайн-курсів – такі самі люди, як і викладачі в універах, що можуть бути вигорілими, втомленими, банально немотивованими.

Але гарна новина – ніхто тебе не змушує брати такий онлайн-курс, адже вибрати є з чого. Так, якщо лектор тебе не запалює, його голос тобі неприємний, курс перевантажений інфою, занадто простий чи заскладний (потрібне підкреслити), то й годі сподіватися, що ти його подолаєш!

Щоб втекти подалі від нудьги, можна проходити курси, граючись. Наприклад, на платформі BitDegree пропонують інтерактивні курси по SQL, PHP, JS, Python, Java та ін. Більш того, платформа побудована на гейміфікації процесу навчання: у студентів є рейтинг, ачівки, челенджі та навіть криптовалютна монетизація знань.

studying online

Як же обрати найкращий для тебе курс, та так, щоб його закінчити?

  • Дивись прев’ю курсу
    Часто перед придбанням курсу є змога подивитися вступний ролик або кілька перших уроків, тож скористайся цією можливістю: якщо сам лектор, його акцент, стиль подачі матеріалу не викликають у тебе захоплення – шукай кращий курс. Буває так, що автор курсу має погане технічне забезпечення, тож слухати такий курс у навушниках стає справжньою мукою, тож звертай увагу і на цей момент.
  • Вивчай рейтинг/відгуки
    Звісно, деякі відгуки можуть бути неправдивими, але якщо курс є популярним, система рейтингів і відгуки на курс можуть дати тобі уявлення, що там під капотом. Звертай увагу на огляди інших студентів, які аргументують свою думку.
  • Практикуй мікрольорнінг
    Якщо в тебе лімітований час на навчання, краще бери курс із короткими уроками (по 5-15 хв), щоб сприймати інформацію порціями, адже після паузи в тиждень довгі ролики курсу доведеться передивлятися, щоб зрозуміти, про там йшлося. Але коли лектор дозує інформацію, досить легко пригадати матеріал за назвою попереднього ролика.
  • Зрозумій, який формат для тебе працює
    Може, ти кайфуєш від запальних лекторів або якісної візуальної подачі матеріалу? Можливо, тобі заходять мовчазні інтерактивні курси, бо слухати лектора незручно з якихось причин? Зверни увагу на Sololearn або Codeacademy, якщо вивчаєш програмування.
  • Дослухайся до себе
    Правильна мотивація – це 50% успіху. Може, тобі дуже важливо закріплювати знання на практиці в межах курсу? Тож вибирай онлайн-курс, що має в собі практичну частину. Або тебе надихають ачівки у вигляді сертифікатів? Тоді ти точно знаєш, який курс вибрати.
  • Не шкодуй грошей на навчання
    Навряд ти відкладатимеш у довгий ящик онлайн-курс, за який заплатив/ла свої кревні, тож придбання курсу – це гарна мотивація його закінчити.

P.S. А ось тут ми зібрали найкращі перевірені безкоштовні онлайн-курси з HTML/CSS, якщо цікавишся веб-розробкою або хочеш отримати новий корисний скіл.

Автор: Юлія Куцай