Оце нещодавно ми писали, як обрати онлайн-курс так, щоб його 100% закінчити. Тож як маєш досвід відкладання курсів у довгий ящик, дізнайся, як це пофіксити.
А сьогодні на тебе очікує добірка кращих безкоштовних онлайн-курсів із HTML і CSS. Може, ти вирішив/ла розпочати свій шлях у веб-розробці або ж ти QA/QC, чи хочеш просто здобути новий скіл і, приміром, заверстати собі CV – в будь-якому випадку, тут ти знайдеш для себе кращий курс.
Безкоштовні курси HTML/CSS для любителів інтерактиву
Як тобі не дуже комфортні курси, де лектор щось там розповідає (наприклад, ти любиш тишу або слухати в навушниках курс трохи напряжно), радимо звернути увагу на інтерактив, як-от “Introducing Coding for Beginners: an HTML and CSS Online Course”. Курс справді захоплюючий, а як приємний бонус – він наразі безкоштовний, до того ж із сертифікатом.
Лаконічний інтерактив пропонує Sololearn, тут HTML і CSS – окремі онлайн-курси, доволі об’ємні, але кожен розбитий на крихітні частинки, які не перевантажені інформацією. З мінусів – функціонал частково недоступний у безкоштовній версії, але можна практикуватися собі окремо у редакторі коду на комп’ютері. Навіть у безкоштовній версії доступний сертифікат після завершення курсу.
Практичний скіл безкоштовно можна отримати і на відомому ресурсі Codeacademy, походячи курс Introduction to HTML. Також в них є і курс по CSS. Втім, сертифікат доступний лише у платній версії.
Безкоштовні курси HTML/CSS для тих, кому краще, коли курс веде лектор
На відомій платформі Udemy можна відшукати непогані безкоштовні онлайн-курси по сабжу. Приміром, на дві годинки можна зануритися у курс “Getting Started with HTML Learn HTML”. Не менш цікавим і якісним є курс “HTML: Become an Expert in HTML In 2 Hours – For Beginners”.
Втім, як тобі до вподоби більш масштабні курси? Тоді зверни увагу на “HTML5 and CSS3 Fundamentals”. З мінусів – безкоштовні курси на Udemy без сертифікатів, втім, є сотні платних курсів за невелику ціну, після проходження яких можна отримати сертифікат.
Якщо ж ти справжній експерт у доведенні розпочатого до кінця, глянь сюди – freeCodeCamp підготував для тебе справді масштабний курс на 300 (!) годин – Responsive Web Design. Курс глибокий і гарно структурований, а після проходження навіть можна пройти сертифікацію!
Пам’ятай, що курс повинен тобі справді припасти до душі, тож якщо для тебе нестерпний голос лектора чи якість звуку – не варто мучитися, адже ми живемо в ті часи, коли є з чого вибрати. Тож не ламай себе через коліно, а шукай далі саме той онлайн-курс, від якого будеш у захваті!
Матеріали з HTML/CSS для тих, кому не окей англійською
Вище ми ретельно підібрали для тебе найкращі в світі онлайн-курси по HTML/CSS, і не дивно, що вони англійською мовою, адже в IT-сфері англійська є основною, як не крути. Але чимало кому вчитися англійською дуже непросто, тож ось якісні онлайн-ресурси українською. Радимо використовувати їх як допоміжні і, все ж, спробувати закінчити якийсь із англомовних курсів.
Непоганий курс українською можна знайти на EdEra – “Основи веб-розробки (HTML, CSS, JavaScript)”, він складається з 30+ лекцій, а після успішного закінчення можна отримати сертифікат.
На старому-доброму Prometheus також є схожий безкоштовний курс із сертифікатом – “Основи Web UI розробки 2020”.
До слова, безкоштовні курси – це прекрасно, особливо, коли ти студент і ще не заробляєш, але купуючи онлайн-курс навіть за невеликі гроші, ти отримуєш додатковий стимул пройти цей курс до кінця, тож зверни увагу і на такий варіант. Ось, приміром, потужний курс “HTML 101: A beginners guide to coding”. Або ж можна вбити одразу трьох зайців (HTML, CSS, JS) і взяти об’ємний курс від відомого лектора Лоуренса Свекіса “Complete Web Design Course HTML CSS JavaScript”.
Бро, як ти раптом маєш чим доповнити цей матеріал або ж активно вчиш ту чи іншу мову програмування/технологію й точно знаєш, які онлайн-курси є найкрутішими, надсилай нам свою підбірку. Це допоможе сотням людей зекономити години (або й дні) часу на пошук справді якісного курсу.