У своєму свіженькому звіті про привабливість різних країн з точки зору IT-аутсорсингу нідерландська аустаф-компанія DAXX величала Україну офшор-лідером Східної Європи і найкращим офшором для найму девелоперів у цілому світі, пише ain.ua.
Серед причин експерти компанії називають невисокі рейти українських розробників і велику кількість талантів в Україні. Також у звіті пишуть, що 59% компаній світу наймають офшорних розробників, щоб оптимізувати витрати на розробку. Цікаво, що часом економія компаній може досягати 70%. Так, середні рейти Senior розробників у Штатах дорівнюють $65-130, а в Україні – $30–$60.
У компанії зазначають, що українська IT-сфера розвивається дуже стрімко порівняно з динамікою інших країн регіону, тож зараз Україна – це найкрупніший ринок IT-талантів після Польщі, але рейти українців нижчі.
Тож наразі рейтинг найкращих країн для офшорного найму розробників має наступний вигляд: Україна, Білорусь, Росія, Польща і Чехія. До ТОР-10 також увійшли Румунія, Угорщина, Естонія, Словакія і Болгарія.
Бро, певно, ти в курсі, що від початку року зарплати українських девелоперів підскочили на 20%, а всіх інших працівників айтішечки – на 18%, тож медіанна зп розробника зараз сягає практично 3 тис. дол. Про це пише DOU у своєму традиційному зарплатному дослідженні.
Цікаво, що росли зарплати переважно фахівців рівня Middle і вище, у той час як оплата Trainee і Junior – лиш трохи. Якщо говорити про географію, то деви у столиці отримують в середньому $3300, а у Львові – $3000. У Чернігові розробники отримують $2950, у той час як у Харкові або Одесі – $2800. Найнижчі середні зарплати зафіксували у розробників-сумчан – $1500.
Що стосується мов програмування, то найвищими заробітками можуть похвалитися Scala та Go розробників — $4750 і $4000 відповідно.
Українська IT-сфера й справді динамічна, ніби крута ракета – за останній рік прибутки айтішечки підскочили на 29%, а лідером із нарощення прибутків виявився Харків.