Безкоштовні інструменти продуктивного IT-рекрутера

Наша люта редакція добре знає, що таке робота IT-рекрутера, тож ми підготували добірку інструментів, з якими ти закриватимеш вакансії швидше і не губитимешся в десятках тасок, які треба зробити всі і на вчора. Успішний IT-рекрутер – це організований рекрутер, адже коли в тебе кожна задача на контролі, ти навряд пропустиш важливий дзвінок чи забудеш відправити звіт.

Планувальники задач

Todoist

Без перебільшень Todoist – це один із кращих планувальників задач, до того ж, його безкоштовна версія покриває потреби не лише однієї людини, але й маленької команди (до 5 чол.). Втім, як стане тісно – розширену версію можна придбати всього за кілька доларів на місяць.

Щоб робота з Todoist була максимально продуктивною, створи проєкт, налаштуй його вигляд (є опція списку або дошки), додай у проєкт задачі, вистав пріоритет і починай роботу!

Часто для IT-рекрутера ввести в роботу новий інструмент – це справжній челендж, адже все горить-палає…

Але, щоб розібратися у функціоналі Todoist, тобі знадобиться не більше 5 хвилин – ми це перевірили.

Trello

Дієвим інструментом з організації власної чи командної роботи є Trello, який не так давно став частиною Atlassian. Зручна дошка із картками і відмінний функціонал у безкоштовній версії додатку робить його не менш цікавим аніж Todoist.

Atlassian JIRA

Це потужний командний інструмент для управління проєктами і відстежування задач. Команди розробників активно використовують цю систему, адже вона ідеальна для Agile проєктів, а ще – дозволяє заводити й трекати баги. У JIRA є канбан дошка на кшталт Trello, тож всі таски прекрасно візуалізуються, можна створювати спринти, генерувати звіти за підсумком спринта тощо.

JIRA має чимало налаштувань, тож піде деякий час, щоб розібратися у функціоналі, але якщо ти придивляєшся ефективну систему, що дозволить навести лад у процесах і тасках, воно того варте. Особливо корисною система буде командам рекрутингових агенцій або рекрутингових відділів компаній, які завантажені вакансіями по самі вушка.

До речі, приємний бонус – для команд до 10 чол. JIRA є безкоштовною, а функціонал free-версії гарно покриває робочі задачі.

Канбан дошка у JIRA

Asana

Візуалізувати роботу команди чи особисті таски можна і в цьому аналогу JIRA. Створюй задачі і розподіляй їх між членами команди.

В Asana можна обрати найбільш зручну структуру інтерфейсу, інтегрувати більше 100 сторонніх сервісів (і це у безкоштовній версії!), у тому числі й трекінг часу. Ну і вишенька на торті – безкоштовно у системі можуть працювати до 15 чол.

Google Calendar

Як ти досі не юзаєш цей простий, але безумовно корисний інструмент – уперед, адже у ньому ти можеш запланувати мітинги, а також додати особисті справи. І це допоможе в роботі.

Приміром, ти працюєш у віддаленій команді і ділишся своїм календарем з колегами. Тож вони можуть бачити, що ти зараз на дзвінку з клієнтом або на прийомі в лікаря, тож не турбуватимуть тебе у цей час.

Основний момент – привчити команду вносити ключові події дня у календар (а це буває непросто:)

Додатки для зосередження

Все горить-горить, але треба зосередитися і доробити, нарешті, той звіт! Чатики розриваються, через півгодини вже мітинг, кандидат переносить час технічної співбесіди, тож треба попередити клієнта… Знайомо? Втримати фокус уваги тобі допоможуть спеціальні інструменти, що побудовані на техніці Pomodoro.

Pomodoro працює наступним чином: ставиш таймер на 25 хвилин, працюєш над задачею, а після сигналу робиш перерву на 5-10 хв. Через 4 таких підходи слід зробити перерву на 15-20 хв.

Ой, ти зараз закотиш очі і скажеш, що це точно не для тебе, але це реально робочий метод, який перевірили на собі мільйони людей, що стикалися із проблемою розпорошення уваги і прокрастинації. Щоб практикувати Pomodoro, звісно, можна скористатися будильником у смартфоні або кухонним таймером, але зараз достатньо й різних апок.

До слова, не будуй на Pomodoro весь свій робочий день, адже в IT-рекрутингу графік не має чітких меж.

У сорсингу таймер також може заважати, адже часто буває, що входиш у стан “потоку”, а коли відволічешся – доводиться заново занурюватися, витрачаючи на це час.

Найбільш дієвим Pomodoro буде для задач, що накопичилися: відповісти на листи, зробити звіт, пройти онлайн-курс, підготувати візуальний контент для постів тощо.

Pomotroid

Це веб-додаток, що має версії для Windows, macOS і Linux допоможе зручно організувати собі роботу за Pomodoro. Якщо ж стандартні 25 хв роботи і 5 хв відпочинку для тебе незручні, є кастомізація.

Engross

Мобільний додаток під iOS і Android, натхненний методом Pomodoro. Є безкоштовна і платна версії. У додатку ти можеш занотовувати таски, прив’язувати їх до календаря, встановлювати час сесії і навіть обирати фоновий звук, що допоможе краще зосередитися на роботі.

GoFuckingWork

Якщо ти не маєш нічого проти барвистої української лайки (і тобі є 18 років), спробуй цей Chrome плагін. Додай в нього сайти, на які ти відволікаєшся найчастіше. Тож як заходитимеш на заборонені сайти, цей милий додаток видаватиме тобі трохи лайливих слів, щоб мотивувати тебе до роботи. “Хай тобі трясця. Працюй. Хутко.”

ToggleTrack

Якщо тобі цікаво, скільки витрачаєш часу на ту чи іншу задачу, у цій тайм-трекінговій системі буде зручно це відслідкувати. Ми знаємо, що IT-рекрутер часто виконує купу справ одночасно, але ж ти розумієш, що це не надто продуктивно і з часом може стати причиною постійної втоми й, зрештою, вигорання. Можливо, ти перепрацьовуєш?

Те, що можна спробувати відтрекати: проведення інтерв’ю, написання документації по кандидатам, сорсинг, мітинги, написання текстів вакансій тощо.

Редактори візуального контенту

Досить часто IT-рекрутеру потрібен візуальний контент, щоб публікувати пости з вакансією, приміром, у LinkedIn чи Facebook. Якщо ти розвиваєш особистий бренд у профмережах, візуалка також знадобиться.

Тут на допомогу прийдуть: Canva, VistaCreate (колишній Crello), Visme, Stencil, Pablo. Усі ці редактори здебільшого схожі між собою і інтуїтивні, тож створити кльовий банер можна за 2-3 хв.

Візуальні редактори мають обмеження в безкоштовній версії, а бюджет IT-рекрутера часто не передбачає таких витрат, тож завжди краще мати на думці кілька візуальних редакторів (you know what I mean:)

Інструменти для візуалізації ідей/процесів

Часом виникає необхідність візуалізувати процес роботи над вакансією, зібрати воєдино всі канали/ідеї/ресурси для закриття позиції або представити колегам на дзвінку новий командний процес. Тут згодяться прості і зрозумілі інструменти, адже розбиратися в новій тулзі – це чистий біль;)

Jamboard

Google пропонує простий інтерактивний інструмент Jamboard – дошку, на якій можна розміщувати нотатки, текст, зображення і, наприклад, ділитися нею під час онлайн-дзвінків. Можна надати доступ на перегляд або редагування контенту іншим членам команди, завантажити дошку як pdf файл або зображення.

Coggle

Зручний інструмент для створення майнд-карт, є безкоштовна версія, якої вистачить, якщо користуватися сервісом досить рідко.

Mindmeister

Аналог Coggle, містить зручні шаблони під різні майд-карти, але безкоштовна версія згодиться не для частого використання, як і попередній тул.

MindMup

Радимо спробувати й цей інструмент для інтелектуальних карт.

Можливо, він стане навіть твоїм улюбленим, адже для створення діаграми не потрібна реєстрація, а безкоштовна версія дозволяє заводити нелімітовану кількість карт.

Додатки

Якщо працюєш на міжнародному ринку і багато пишеш англійською, будуть доречні такі Chrome плагіни як Grammarly і Vimbox.

Перший – допоможе тобі усунути помилки в англійських текстах чи меседжах, отримати розуміння, як твій текст звучить для носія мови. А другий плагін дуже зручний, коли оперативно потрібно подивитися переклад того чи іншого слова/тексту у браузері.

Templify

Templify – це Chrome додаток, у якому можна створювати шаблони повідомлень та використовувати їх на будь-якій веб-сторінці (у LinkedIn, Gmail, Messenger, GitHub тощо).

Рекрутери часто використовують Templify для зберігання описів вакансій та типових повідомлень для кандидатів – це доволі простий, щоденний інструмент, що полегшує процес комунікації.

Підготувала Юлія Куцай спільно з редакцією BroBroHey!