Оце днями аналітики Gartner спрогнозували, що вже до 2024-го року 28% крупних фінкомпаній використовуватимуть криптовалюту, щоб зберігати кошти, забезпечувати кредити чи здійснювати платежі. Бро, як ти думаєш, такий прогноз реальний? Раптом ти експерт з крипти і хочеш ділитися своїми думками, пиши нам.
Зі слів Авіви Літан (Avivah Litan), віце-президента Gartner Research, цьому сприяє активне використання криптовалют на традиційних платіжних платформах і зростання кількості цифровалют центробанків.
У Gartner також відзначили, що фінансові директори компаній від початку року стали більш активно цікавитися криптовалютою і блокчейн-додатками. Поширенню використання криптовалют неабияк сприяє наявна база послуг і рішень для фінкомпаній.
З іншого боку, як зазначає директор з дослідження фінпрактики Gartner Олександр Бент, приводом до занепокоєння лишається волатильність крипти. Втім, поява цифрових валют центробанків дає можливість промотувати ідею використання криптовалюти в тестовому режимі.
До речі, у свіженькому звіті The Block Research, що присвячений перспективам цифрових активів у 2022 році, майнери біткоїну за рік видобули крипти на $15 млрд, а це на 206% перевищує результати попереднього року.
Втім, використання крипти – це не завжди про надійність і прозорість, адже за 2021 рік криптошахраї заробили аж $7,7 млрд, пишуть Chainalysis. Вражає, правда? До слова, збитки жертв зросли аж на 81%, якщо порівнювати з даними 2020 року.
Цікавий факт: зараз 51 країна так чи інакше обмежує використання криптовалют.
Приміром, під абсолютною забороною крипта в таких країнах як Алжир, Бангладеш, Єгипет, Ірак, Мароко, Непал, Катар, Туніс і Китай. У той же час низка країн ввела заборони на криптобіржі і операції банків щодо обміну чи переказів криптоактивів. Про це нещодавно відзвітувала Юридична бібліотека Конгресу США.