Україну збираються зробити найкрупнішим IT-хабом у Східній Європі, тож Мінцифри задумало до 2024 року збільшити частку IT у ВВП до 10%. Для цього планують відкрити приватний IT-університет, що буде вкладати кошти у стартапи студентів. Очікується, що спонсорами університету будуть підприємці й IT-інвестори.
У прес-центрі Міністерства повідомляють, що вже в 2022 році запустять SET University, що працюватиме на базі Київської школи економіки, а керувати закладом буде Сергій Токарєв, підприємець і міжнародний інвестор, що працює в IT-сфері ще від 2000 року.
Задумано, що цей універ випускатиме не просто IT-спеціалістів, а практично готових підприємців, які мають свої ідеї, вміють їх представляти і готувати бізнес-плани. Так, у якості дипломної роботи студенти презентуватимуть свої бізнес-проєкти, а найкращі задуми отримають інвестиції від фонду, що працюватиме при навчальному закладі.
Навчання відбуватиметься за такими напрямами: веб-розробка, роботизація, кібербезпека, наука про дані і штучний інтелект.
До викладання в закладі залучать топів українських і міжнародних компаній, тож студенти отримуватимуть знання від практиків галузі.
Оскільки універ створить бізнес для бізнесу, підготовка студентів не буде відірвана від потреб ринку, як у випадку із класичною вищою освітою. Тим студентам, що не отримають фінансування на власний проєкт, обіцяють 100% працевлаштування.
Зі слів Сергія Токарєва, він має на меті неабияк змінити IT-галузь країни, змістивши акцент із аутсорсингу в продуктовий напрям, адже тоді українські спеціалісти будуть не виконавцями для інших компаній, а генеруватимуть і втілюватимуть власні ідеї.
Цікаво, що студентами нового IT-університету зможуть стати не тільки заможні українці, адже можна буде укласти договір із університетом і сплатити за навчання протягом кількох років після закінчення відсотком із зарплати. Також буде доступна опція звичайної сплати за навчання та грантово-стипендіальна програма.
Вже у 2022 році в SET University планують набрати 150 студентів.
До речі, нещодавно на конференції Synergy. IT Business & IT Education Михайло Федоров, віце-прем’єр Мінцифри виступив із презентацією реформи української IT-освіти. Очікується, що реформа зачепить не лише вищу освіту, але й неформальну, а також – загальну середню.
За оцінками експерта, до 2030 року українська IT-сфера потребуватиме до 600 тис. спеціалістів.
Бро, допоки міністерства там варять кашу, ти можеш цілком успішно вивчитися самостійно – в Мережі повно не просто цікавих онлайн-курсів, але й максимально доступних. Ось тут ми зібрали для тебе найкращі безкоштовні можливості вивчення основ веб-розробки: HTML, CSS, трохи зачепили й JS.
Раптом ти вже поставив рекорд з непройдених онлайн-курсів, тобі сюди🙂