Оце так! Минулий рік виявився нереально прибутковим для української IT-сфери, адже за 2021 сектор показав приріст на 36%, якщо порівнювати з даними 2020. А в грошовому еквіваленті експорт комп’ютерних послуг сягнув $6,8 млрд. Нагадаємо, що за 2020 наша айтішка заробила $5 млрд.
Саме такими є дані Ukraine IT Report 2021 – нацдослідження вітчизняної IT-індустрії. Ініціювала цей звіт Асоціація «IT Ukraine», що є найбільшою профільною спільнотою сервісних та продуктових IT-компаній. Дослідження базується на інформації з держреєстрів і відкритих даних, а також було опитано біля сотні українських IT-компаній.
Структура українського ринку IT
Цікаво, що Україна має найбільший ринок праці поміж таких сусідів як Польща, Угорщина, Білорусь, Сербія, Словаччина – 18,1 млн осіб, але кількість спеціалістів в інформаційно-комунікативних технологіях (IT + телеком) залишається низькою – лише 289,2 чол. на 100 тис. осіб. У той час як у Польщі цей показник дорівнює 430,7 осіб на 100 тис.
Що ще змінилося в українському IT за 2021 рік?
А змін трохи є:
Кількість спеціалістів в українській IT-сфері зросла на 41 тис. осіб, тож за останні 3 роки айтішка збільшила штат більш ніж на 50%.
Частка експорту IT-послуг в Україні дорівнює майже 2,7% ВВП країни, а комп’ютерні послуги становлять 37% від усіх українських експортних послуг.
За минулий рік 87% компаній переглянули заробітні плати спеціалістам у бік збільшення, тож українські айтішники стали отримувати в середньому на 8,5% вищу зп.
Скільки всього IT-компаній в Україні?
На українському ринку зростає не лише кількість IT-спеціалістів, але й компаній. Звісно, порахувати всі IT-компанії навряд можливо, але на кінець 2021 року в Україні діяло 8,2 тис. юросіб, що зазначили у КВЕДах надання послуг у сфері IT. Слід врахувати, що одна компанія може складатися з кількох юросіб, тож по факту компаній менше: експерти називають цифру в 5 тис. компаній, що є активними на ринку праці.
Більшість компаній – малі і середні (86% – до 80 осіб), а більше 50% – сервісні. Кожна третя IT-компанія в Україні і має власний продукт, і надає послуги.
Ще трохи новин IT-сфери
Бро, раніше ми вже писали, що лідером з IT-заробітків став Харків, а до ТОР-5 лідерів також увійшли Лівів, Одеса, Київ і Дніпро. У той же час найкращу динаміку демонстрували столичні компанії і Одеса.
До того ж, нещодавно Україна здобула звання найкращого IT-офшору, цьому сприяли порівняно невисокі рейти українських девелоперів і чимала кількість айтішників у країні.