Певно, ти вже чув про розробку ізраїльського стартапу Urban Aeronautics під назвою CityHawk? У недалекому майбутньому наш звичний автотранспорт може різко зійти нанівець, а ми пересядемо на літальні апарати. Фантастика? Хтозна. Адже зараз розробкою аеромобілів займається добряча сотня стартапів і чимало крупних автомобільних концернів.
Тим часом Urban Aeronautics продовжують роботу над своїм літальним апаратом, вдосконалюючи його. Так, CityHawk вже здійснив 300+ тестових польотів. Саме ця компанія зараз є лідером у розробці такого транспорту, адже займається цим питанням вже більше 15 років.
Цієї осені компанія оновила дизайн свого аеромобіля, що працює на водневих електрохімічних генераторах, і збільшила його розміри: тепер довжина CityHawk дорівнює 7,7м, ширина – 2,58м, а висота – 4,42м. Цікаво, що літальний апарат не потребує спеціальної інфраструктури для посадки і зльоту, тож, попри свої розміри, все ще гарно вписується в середовище міста.
На одній заправці аеромобіль може пролетіти до 150 км, а максимальна швидкість становить 234 км/год. CityHawk може підійматися на висоту до 5,5км. Опісля зміни дизайну машина вміщує вже не 6, а 5 чол. включно з пілотом.
Так-так, пілот все ще потрібен, хоча управління здебільшого автоматизоване. Розробниками не передбачений безпілотний режим, оскільки рівня сучасних технологій для цього ще недостатньо.
У разі, якщо доведеться здійснювати аварійну посадку, передбачений спеціальний парашут, а загалом цей апарат може літати за будь-якої погоди і витримувати сильні пориви вітру.
Втім, попри такий високий рівень готовності апарату і щедрість інвесторів, Urban Aeronautics все ще не повідомляють, коли розпочнеться серійний випуск цього дива. Очікується, що перші екземпляри отримають екстрені служби, а для пасажирських і вантажних перельотів аерокар стане доступний з часом, коли будуть розроблені і затверджені правила його експлуатації.